shadow

Redovisning av arbetade timmar resp. inbetalning av nyttjat material/nyttjade tjänster 2017

Tiden rinner iväg och några har redan börjat förbereda för säsongsslut på Kalvö.

Du som är ersättningsberättigad och vill ha ersättning för arbetade timmar skall fylla i blanketten Redovisning av arbetade timmar 2017. Blanketten hittar du under fliken Blanketter på hemsidan.

Du som har nyttjat material ( ex. gödsel, grus m.m. ), har duschat, hyrt Bystugan eller skall betala för andra saker som du nyttjat skall fylla i blanketten Prislista. Prislistan är ett sammandrag av krysslistan. Prislistan finner du under Medlemssidan på hemsidan.

Du kan betala på två sätt: antingen genom att betala in på föreningens Plusgirokonto 50 87 81 – 2 eller genom att swisha till föreningens swishkonto 123 508 9776. Ange Efternamn samt kolonilottens nummer ex. Karlsson C11 på inbetalningen.

Både blanketten Arbetade timmar samt Prislista kan du lämna i brevlådan vid Bystugan eller i föreningens brevlåda nere vid Teknikervägen/Kalvö Kolonibyväg. Du kan också posta till Kalvö Koloniby, Kalvö Kolonibyväg 1, 149 45 Nynäshamn.

Frågor ? Ring 070 8291991 eller maila  malmsten12@msn.com

Mvh

Per Malmsten